Hornický příběh Ostravy

ZAŽIJTE OSTRAVU JINAK!
ČEKÁ VÁS ZÁBAVA NA CELÉ ODPOLEDNE, KDE NAČERPÁTE SPOUSTU ZAJÍMAVOSTÍ A NAVŠTÍVÍTE NEOBYČEJNÁ MÍSTA!

2 varianty prohlídky

Domorodý průvodce

Opravdový znalec Ostravy vám představí příběh těžby uhlí a rozvoje regionu. Vtáhne vás do příběhu, který se na jednotlivých zastávkách postupně rozvíjí a doplňuje části celkové mozaiky.

Mobilní aplikace

Pokud máte radši celou akci pevně ve svých rukou a nechcete být vázání žádnými termíny, je tato možnost pro vás ideální. Navíc je díky aplikaci celá prohlídka gamifikovaná, proto na vás čekají i různé herní a interaktivní úkoly.

Komentovaná prohlídka Ostrava Vám přiblíží příběh průmyslového rozmachu Ostravy spojený s těžbou černého uhlí. Způsob dopravy bude jedinečný, jelikož pojedeme na elektrokolech, které představují méně šlapání a více zábavy.

Navštívíme místa prvních dolů na území Moravské a Slezské Ostravy, vyrazíme do starých hornických kolonií, navštívíme areály zaniklých dolů a místa, která jsou spojena s všedním životem obyvatel Ostravy. Život zde a obecně postavení člověka v centru průmyslového města bude stále se táhnoucí „nití“ celého příběhu – představíme si tak formy trávení volného času, specifický duchovní život a také každodenní problémy národnostního rozdělení společnosti.

Velká část trasy vás provede po lokalitách, které jsou běžnému turistovi nedostupné. Vyjížďka se cíleně vyhýbá běžným turisticky zajímavým místům a snaží se představit lokality, které ve vás zanechají dojem „objevování míst, která jsou druhým nedostupná“. Koemntovaná prohlídka Ostrava je doprovázena nejen zajímavým výkladem, ale také množstvím historických fotografií, které vás vtáhnou hlouběji do hornického příběhu. Tak neváhejte a rezervujte si své místo!

Prohlídková trasa vede přes ty nejzajímavější místa Ostravy. Budeme se pohybovat v ulicích i v přírodě. Přesná trasa zůstává tajemstvím a postupně ji budete odhalovat až na samotné akci či ji s aplikací můžete objevovat na vlastní pěst.

Na začátku se seznámíte s bezpečností a naším dopravním prostředkem – elektrokolem a pak společně vyrazíme vstříc hornickému příběhu města. Trasa je dlouhá cca 15 km, ale s elektrokolem si vzdálenosti a převýšení ani nevšimneme. Celá prohlídka nám zabere 3-4 hodiny.

Dárkový poukaz na Hornický příběh Ostravy

Nevíte, jak obdarovat své blízké? Zkuste to netradičně a darujte kousek Ostravy.

Jak poukaz darovat: 1) Proveďte nákup poukazu. 2) Napište nám na info@steelova.cz a pošlete nám slevový kód, který vám přišel do mailu. 3) My vám pošleme poukaz v dárkové grafické podobě.

Rezervace projížďky

Chcete objevovat Ostravu? Vyberte si termín vaší projížďky.

Historická fotogalerie