Hornický příběh Ostravy

Co na vás čeká

Cílem prohlídky je vám atraktivní formou vyjížďky na elektrokolech zpřístupnit příběh průmyslového rozmachu Ostravy spojený s těžbou černého uhlí. Na jednotlivých zastávkách se tak před vámi budou postupně rozvíjet témata, která představí důvody zahájení těžby a její vliv na rozvoj města.

Navštívíme místa prvních dolů na území Moravské a Slezské Ostravy, vyrazíme do starých hornických kolonií, navštívíme areály zaniklých dolů, haldy, lokality postižené těžbou a místa, která jsou spojena s všedním životem obyvatel Ostravy. Život obyvatel a obecně postavení člověka v životě průmyslového města bude stále se táhnoucí „nití“ celého příběhu – představíme si tak formy trávení volného času, specifický duchovní život a také každodenní problémy národnostního rozdělení společnosti.

Velká část trasy vás provede po lokalitách, které jsou běžnému turistovi nedostupné. Vyjížďka se cíleně vyhýbá běžným turisticky zajímavým místům a snaží se představit místa, která ve vás zanechají dojem „objevování míst, která jsou druhým nedostupná“. Vyjížďka je doprovázena využitím velkého množství historických fotografií, které vtáhnou návštěvníky hlouběji do prezentovaného příběhu.

Prohlídková trasa vede přes ty nejzajímavější místa Ostravy. Budeme se pohybovat v ulicích i v přírodě. Přesná trasa zůstává tajemstvím a postupně ji budete odhalovat až na samotné akci.

Na začátku se seznámíte s bezpečností a naším dopravním prostředkem – elektrokolem a pak společně vyrazíme vstříc hornickému příběhu města. Trasa je dlouhá cca 20 km, ale s elektrokolem si vzdálenosti a převýšení ani nevšimneme. Celá prohlídka nám zabere 4 hodiny.

JAKOU VARIANTU PROHLÍDKY SI VYBERETE?

2 varianty prohlídky

Domorodý průvodce

Opravdový znalec Ostravy vám představí příběh těžby uhlí a rozvoje regionu. Vtáhne vás do příběhu, který se na jednotlivých zastávkách postupně rozvíjí a doplňuje části celkové mozaiky.

Mobilní aplikace

Pokud máte radši celou akci pevně ve svých rukou a nechcete být vázání žádnými termíny, je tato možnost pro vás ideální. Navíc je díky aplikaci celá prohlídka gamifikovaná, proto na vás čekají i různé herní a interaktivní úkoly.

Historická fotogalerie