SteelOvé jízdy na elektrokole

Prozkoumejte Ostravu pohodlně a do detailů

Ostravu jsme prošli a projeli křížem krážem. Objevili jsme spoustu míst, kam se běžně na procházky nechodí. Prohlídka Ostravy a okolí obsahuje ty, k nimž se váže některý z příběhů, bez kterých by Ostrava nebyla Ostravou. Sedněte na kolo a zjistěte, jak se černé uhlí a kalená ocel promítly do životů několika generací.

Dárkové poukazy

Nevíte, jak obdarovat své blízké? Zkuste to netradičně a darujte kousek Ostravy nebo Karviné.

Hornický příběh Ostravy

Hornický příběh Karviné

Mobilní aplikace

Jak poukaz darovat: 1) Proveďte nákup poukazu. 2) Napište nám na info@steelova.cz a pošlete nám slevový kód, který vám přišel do mailu. 3) My vám pošleme poukaz v dárkové grafické podobě.

STEELOVÉ TRASY

Poznejte všechny tváře Ostravy. Obdivujte historické i moderní budovy. Zkuste si, jak se jezdilo do roboty na huť nebo na šachtu.

Hornický příběh Ostravy

Propojíme vzpomínky na minulost s reálnými místy a obrazy. Přeneseme se tak do doby, kdy uhlí znamenalo v Ostravě všechno nebo nic. Haldy, zaniklé doly, hornické kolonie, dávno zapadlá svědectví tehdejšího života – převážně horníků, jejich žen, dětí.

Více...

Hornický příběh Karviné

Sedněte na elektrokolo a pojeďte hledat zbytky staré Karviné. Města, které za svůj vzestup i pád vděčí uhelné těžbě. Uvidíte, že je v tom zarostlém terénu hodně co objevovat.

Více...

S průvodcem nebo s aplikací

Rozhodněte se sami, kdo vás na projížďce doprovodí.

Místní průvodce

Na výlet s vámi vyrazí jeden z několika průvodců, opravdový znalec Ostravy. Společně složíte z příběhů rázovitého regionu barevnou historickou mozaiku.

Mobilní aplikace Steelová jízda

Aplikace v mobilu se vám přizpůsobí jako nikdo. Vyjedete si, kdy chcete, a řídíte si celý výlet sami. Steelová jízda je gamifikovaná a pravidelně vám po cestě dávkuje různé herní a interaktivní úkoly.

PROČ SE PROJET S NÁMI

  1. Objevíte zapomenutá místa, o kterých jste v Ostravě neměli ani tušení.
  2. Poznáte příběh a historii Ostravy, ucítíte uhelný prach i závan žáru z vysoké pece.
  3. Můžete si vybrat jednu z našich tras – prohlídek. Každá mapuje jiný příběh.
  1. Při toulkách na elektrokole vás doprovodí aplikace Steelová jízda nebo ostřílený místní průvodce.
  2. Během jízdy si zahrajete zábavnou geolokační hru. Kam se hrabou kešky!
  3. Díky elektrokolu se nemusíte tolik namáhat. Žádný kopec vám neodolá.

Výjimečný výlet do historie Ostravy

Do projektu Steelová jízda jsme vtělili naše nadšení i touhu ukázat vám, co všechno si v Ostravě nenechat ujít. I když si myslíte, že už vás tady nic nepřekvapí.

Netradiční místa
Vytáhneme vás na výlet do přírody. Na místa, kde se psaly průmyslové i společenské dějiny Ostravy.

Místní průvodce
Někdy ale není nad člověka z terénu. Vyzná se, reaguje hned a nikdy mu nedojde signál, ani data.

Elektrokola
Pojedeme pohodlně, půjčíme vám totiž elektrokolo.

Příběhy Ostravy
Každá projížďková trasa má svůj příběh. Vy ho postupně rozkryjete: každá další zastávka vám řekne víc.

Geolokační hra v apce
Koho nebaví jen tak se kochat krajinou a dozvídat se nové věci, pro toho je tu hra. Nebudete hledat kešky, ale plnit různé úkoly. Přímo v apce.

Ohlasy na projížďky

“Díky moc za krásný zážitek. Celá trasa na kolech byla skvěle vymyšlená, člověk ani neví, co všechno ještě Ostrava skrývá a kam se všude podívá. Perfektní výklad doplněný starými obrázky a fotografiemi, takže si každý účastník udělal obrázek, jak to vypadalo dříve a jaké je to dnes. Více takových poznávacích vyjížděk po Ostravě a přilehlém okolí. Byli jste úžasní.”

Gabka Kopecká, účastnice

“Prohlídka SteelOva je něco, co byste při své návštěvě Ostravy neměli vynechat. Profesionální průvodce Tomáš, který má obrovský přehled a krásně se poslouchá, vám ukáže nejen známá místa jako Dolní Vítkovice, ale především lehce zapomenuté lokality, které souvisely s industriální minulostí města.
Troufám si tvrdit, že trasa prohlídky zaujme jak turisty, tak Ostravany, kteří se do některých míst na trase dostanou třeba poprvé v životě a budou žasnout stejně jako já, jak si příroda postupně bere zpět místa poznamenaná průmyslem. Samotná jízda na elektrokolech je příjemným zážitkem a prohlídku tak mohou absolvovat i fyzicky méně zdatní jedinci..”

Jiří Šimon, ředitel informačních center

Fotogalerie